Dostala se ke mně tabáková bomba od italské značky Enjoysvapo. Jmenuje se SNIPER a vytvořil ji proslulý a oblíbený italský youtuber Santone Dello Svapo. Má 332 tisíc sledujících, což o jeho oblíbenosti jistě vypovídá samo o sobě. Ta tabákovka mě zaujala natolik, že jsem se rozhodl ji napodobit, nebo se jí alespoň vzdáleně přiblížit. Zkusíte to se mnou?

Předesílám, že jsem od malinka slabý na počty, proto bych skutečně uvítal vaši pomoc nebo alespoň zběžnou kontrolu mého postupu. Bude to těžkopádné, protože složité.

Pokud se vám ale počítat zrovna nechce, přeskočte klidně rovnou na kapitolu Odstřelovač.

Sniper je Shake&Vape neboli shortfill, to je ona varianta příchutě pro ty línější z nás, kteří to chceme mít jednodušší. Dostáváme je v lahvičkách s příslušným množstvím příchutě a volným prostorem pro předem určené množství nulové báze nebo nikotinového boosteru na dolití.

snipervsodstrelovac kopie

Tabákovka Sniper je shortfill v 60 ml lahvičce. Množství příchutě je 40 ml, na dolití zbývá optimálně 10, maximálně 20 ml. Enjoysvapo vyrábí i shortfilly 50 ml, kde v lahvičce zbývá na dolití fakticky pouhých 10 ml, ale to zmiňuju jen mimochodem. Je to například tabákovka Burdel, klikněte si, pokud ji budete chtít vyzkoušet. Sniper koupíte například tady.

Proč Sniper? Protože je to luxusní a skvěle vyvážená směs Virginie a orientální Latakie.

Sniper se prodává za 18 eur/kus. To je 450 Kč.

Podržím se ceny a vezmu dvě lahvičky této Latakie a dvě lahvičky této Virginie (nebo této). Tady musím připustit, že věrná kopie Sniperu není zaručena, protože každá viržinka chutná jinak a každá je jinak sladká – jednoduše proto, že každá pochází z jiného koutu světa a vyrostla v jiných podmínkách, s tím nic nenaděláme.

Teď tu stojí vedle sebe jeden Sniper (40 ml/18 eur – 450 Kč) a dvě Virginie + dvě Latakie (dohromady 40 ml/16 eur – 400 Kč), stejné množství, stejná cena, rozdíl 2 eura (50 Kč) dělá lahvička, ve které budu míchat liquid. Až potud tomu rozumím, takový počtář zase jsem.

18 eur

Jenže…

Shortfill Sniper se ředí v poměru 2 : 1 – dva díly příchutě, jeden díl báze.

Takže jsem s prominutím v prdeli. Můj mozek se vzepřel!

Ve snaze posunout se dál odvážně odliju do připravené 60 ml plastové lahvičky 2,5 mililitru Virginie a 2,5 mililitru Latakie. Nemůžu tam jednoduše nalít všech čtyřicet mililitrů (což je množství příchutě Sniper), protože optimální ředění tabáčků je 10 %, tedy 1 : 9 (jeden díl příchutě, devět dílů báze).

Vůbec zatím neřeším poměr PG/VG, to bych si to zkomplikoval ještě víc. V mozku se mi totiž zrovna rozsvítilo a já nechci, aby znovu zhaslo. Snad jenom podotknu, že v obou případech se jedná o macerát na bázi propylenglykolu a Sniper si žádá dolití výhradně 100 % glycerolem.

Když teď do mojí lahvičky přiliju 2,5 mililitru báze a zachovám tím poměr Sniperu 2 : 1, výsledkem nebude liquid, ale mírně naředěná nevapovatelná příchuť. Musím ji naředit výrazně víc!

K pěti mililitrům směsi Latakie a Viržinie přiliju 45 ml báze, abych zachoval optimální poměr 1 : 9.

V lahvičce teď mám celkem 50 ml kapaliny. Poměr je zachován, množství celkem odpovídá. Lahvičku tedy uzavřu, dvě minuty třepu a nechám odstát, a když po půlhodině nevidím vzduchové bublinky a v lahvičce je krásně hnědý čirý liquid, ochutnám. Prvních pár potahů nic, ale pak…

Vida ho…  Odstřelovač!

Viržinka je lehounká, sladká a zlatavě světle okrová, Latakie oproti tomu hutná, uzená a černá jako noc. Jaké jsou moje priority? To snadno zjistím postupným ochutnáváním s každou další změnou poměru.

Celý pokus totiž můžu opakovat a svůj ideální poměr můžu ladit, dokud nebudu dokonale spokojený. Zbylo mi přece 7,5 + 7,5 ml příchutí ve dvou lahvičkách. A dvě lahvičky mi dokonce zůstaly zatím neotevřené. To je zaplacený prostor pro sedm dalších pokusů.

Takto vypadá výsledek 20 minut po namíchání. Osm lahviček oproti jednomu shortfillu. Za jednu a tutéž cenu.

8 odstrelovac

Tak mě napadá, kolik by mě stálo osm italských shortfillů? 144 eur / 3.600 Kč

Počítám-li správně, 8 x 50 mililitrů, to je 400 ml výsledného liquidu. Přičemž žádná kombinace nemůže být špatná, protože dobrý tabáček dobrým tabáčkem nezkazíte. Navíc: namísto Latakie můžu do směsi k viržince přidat Orient, Perique, Burley, změní se barva, změní se chuť, cena zůstane stejná. Totiž zanedbatelná.

Každá jedna lahvička takto připraveného liquidu mi vychází na 2,25 eur/cca 55 Kč. Tedy plus nulová nebo nikotinová báze podle vlastní chuti a volby, což ostatně musíme přidat i do shortfillu Sniper.

Aby výsledný liquid byl ředěný v poměru 50/50 pro MTL, přidám vždy stejné množství glycerolu jako je použité množství tabáčku, protože ten obsahuje jen propylenglykol, teprve potom doplním nulovou bázi nebo nikotinový booster (obojí míchané opět v poměru 50 PG/50 VG).

Opravte mne do komentáře pod článkem, pokud se někde ve výpočtech mýlím. Jak říkám, počty nejsou moje hobby, rád si nechám poradit – že je někdo chudý neznamená nutně, že je taky blbec, a naopak i úplný blbec může být bohatý natolik, že si poradit ne a nedá.

Asi blbnu, ale vychází mi, že za cenu 8 italských shortfillů vyrobím 65 československých!


Odstřelovače už máme, příště můžeme zkusit AK-47 (světoznámý ruský samopal, jinak ale italská tabáková příchuť navržená opět Santonem Dello Svapo) vyměnit za Sa-58, protože proč nevyrobit československou tabákovou příchuť pojmenovanou po československé útočné pušce? Složení zatím neznám, ale tipuju to na směs OrientuVanilky.

Jistě, uvědomuju si, že pokoušet se napodobit cizí práci není nic pěkného, plagiát je vždycky plagiát, ale tabák je pořád tabák a zkuste si ho nechat patentovat! A je to koneckonců jen hra. Celý vaping je v podstatě zábava a má přinášet radost. Můžeme proto klidně opustit Santoneho militantní řadu tabákovek a zkusit namíchat něco vlastního, co můžeme nazvat třeba Pravda&Láska. Je to jen na nás.

Hlavně ať chutná.

Nejnovější články

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

49418149843 413aa1568c hneni tabak jako tabak