Když o půl páté ráno vylezeš na balkon, zaliješ jahody, rajčata a okurky a s první ranní zapálenou cigaretou si sedneš ke kafi, jsi na tom pořád stejně. Blbě. S cigaretou, jo? Když si ale místo camelky vychutnáváš Cumel, možná tak jako já občas s láskou  – přestože je neznáš – pomyslíš na lidi, kteří vymysleli, protlačili do výroby a dostali až k nám domů to, čemu se říká elektronická cigareta. Jsi-li starý kuřák, víš, že ti tenhle vynález zlepšil život tak moc, že snad darmo mluvit.

Tímto článkem navazujeme na předchozí dva předchozí články Jsem vaper, tabákový fanda a „míchač“ začátečník, tohle je článek pro mne a Jsem vaper, tabákový fanda a „míchač“ začátečník 2. díl , a protože jsme si slíbili, že si povíme něco konkrétního o vlastním míchání, pojďme na to.

mtb blend 9 Tovární směsi. Netřeba míchat nic s ničím, už je namícháno k dokonalosti.

Tovární směsi jsou tvořeny dvěma, třemi, ale často více druhy tabáků. Zpravidla vždy obsahují Virginii, kterou doplněnou o Orient, Kentucky nebo Burley. Výjimkou je Zlatý viržinský, který je směsí dvaceti výhradně viržinských tabáků z různých koutů světa.

Potíž u továrních směsí je, že si nějakou chuť oblíbíte a ona po čase zmizí z trhu. Vašeho favorita prostě přestanou dovážet na náš trh, nebo ji přestanou vyrábět. Výrobci stačí ztratit dodavatele kterékoliv složky a neštěstí je na světě.

mtb pure 9

Virginia, Burley, Orient a Kentucky jsou nejčastěji používané tabáky do cigaretovách směsí. Používají se i do dýmkových směsí spolu s Cavendishem a Latakií. Cubano a Brazil jsou doutníkové tabáky, používané rovněž do dýmkových směsí.

Zatímco pro kuřáky cigaret je elektronická cigareta vysloveně spása, dýmkaři na tom tak špatně nejsou. Nebafají tak často, nevykouří dvacet dýmek denně. Nepotřebují akutně přestat kouřit, nehledají ve vapingu ani tak náhradu, jako spíše doplněk. Vytvářejí si zásoby a – což mají společné obecně s vapery – čtyři nebo šest tabáků jim nestačí, chtějí experimentovat, potřebují kombinovat kde co s kdečím a míchat vlastní autorské směsi, rádi střídají chutě a stejně tak se rádi vracejí k těm svým oblíbeným, už nalezeným. 

Většina vaperů pravděpodobně přešla na elektronickou cigaretu, aby si pomohli od návyku na cigarety, řekněme si tedy něco hlavně o cigaretových tabácích. Dnes nám jde přece o americkou směs.

Z čistých jednodruhových tabáků se do cigaretových směsí používá právě Virginia, Burley a Kentucky a pokud smícháme tyhle tři anebo Virgini s kterýmkoliv ze zbylých dvou, vždy výsledek můžeme označit za „American blend“ a chuť vašeho liquidu se bude blížit americkým cigaretám typu Marlboro.

Ideální začátek? Nemíchat z celé lahvičky! Místo toho odlít 1 mililitr třeba do lahvičky od boosteru a namíchat si od každého tabáčku deset mililitrů liquidu. Když poznáme chuť každého jednotlivého tabáku, můžeme se třeba časem dostat na úroveň znalců a být schopni rozpoznat jednotlivé složky v každé směsi, nám ale bude pro začátek stačit každý tabák ochutnat, a nejlépe ne jen jednou. Dokážeme si pak spíše představit, co s připravovanou směsí každá jednotlivá složka zhruba udělá, kam ji ve výsledku posune.

Když máme na poličce nebo v šuplíku Virginii, Burley, Kentucky a všechny ostatní jednodruhové tabáčky namíchané s bází včetně požadované síly nikotinu a seznámili jsme se s jejich chutí, můžeme je začít míchat mezi sebou. Třeba do dalších malých lahviček od boosterů (aby měly využití a nešly hned do koše). Virginii si rovnou namícháme do více lahviček, nebo do jedné velké, protože té potřebujeme nejvíc.

Americká směs

  1. Virginia a Burley v poměru 1:1
  2. Virginia a Kentucky v poměru 1:1
  3. Virginia, Burley a Kentucky v poměru 2:1:1

Dokonce i když přidáme Orient, i tak šlapeme na paty výrobcům amerických cigaret.

Samozřejmě nikdy nemůžeme dosáhnout toho, že bezpečně trefíme chuť naší oblíbené značky z dob, kdy jsme kouřili čtyřicet camelek denně. Poddruhů tabáku je nepočítaně a vliv na chuť má mnoho faktorů včetně složení půdy, na které byly rostliny pěstovány – tabák použitý v oblíbených cigaretách může pocházet z různých koutů světa.

Nicméně fakt je ten, že jakýkoliv tabáček si namícháme, vždy bude chutnat lépe než hořící cigareta. Protože žádné spaliny a žádný dehet!

A další fakt je, že v podstatě můžeme míchat každý tabáček s každým. Nikdy nemůžeme šlápnout vedle. Pokud platí, že jsme se seznámili s tím, jak který chutná. Protože například Perique a Latakia nesednou každému. Na druhou stranu, mnozí je milují a berou do zásoby je po deseti.

Co třeba irská směs, anglická směs? Tady využijeme Cavendish, naprosto unikátní a nádherný tabák. O tom snad každý minimálně jen slyšel a většina i ochutnala. Zkusíme si příště?

Zatím si překlikněte na shop a vemte domů pár kousků, které vás zajímají. Ále myslete přitom na to, že teprve podruhé za tři a půl roku se stalo, že je k mání všech devět továrních směsí i všech devět čistých jednodruhových tabáčků naráz. A znovu se to hned tak nestane.

Dobrou chuť. O.

Nejnovější články

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

47092725 1900265046738846 9191797580483264512 n