Orient

175 

Čistý, 100% přírodní Orient. Je velice chutný a lze ho použít jako samostatnou tabákovou příchuť, ale protože je primárně určen pro míchání vašich vlastních orientálních směsí, sám o sobě vám možná bude po chvíli připadat až příliš výrazný. Zkuste ho však přimíchat k ostatním čistým tabákům (z kategorie Pure) v libovolné kombinaci a je jisté, že budete ze svého díla nadšeni.

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje – dá se hned. Dlouhé zrání se nedoporučuje.
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit max na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

6 skladem

Popis

Pure Orient pěstovaný ve Středomoří je aromatický a velmi výrazný tabák. Pozor: co vám prodejci Orientu od jiných výrobců macerátů z dovozu neříkají a co všichni dýmkaři vědí – orientální tabáky mají původ v selském tabáku, samotné se proto obvykle nepoužívají, pouze se přidávají do směsí! Například spolu s Virginií a Kentucky.

Extrakt je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Specifickou chuť tabáku neovlivnily žádné chemické přísady, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – pokud ji nejbližší okolí kuřáka/vapera vůbec zaznamená, bude ji hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Nepotřebuje zrání!

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

5 recenzí Orient

 1. szityus13 (ověřený vlastník)

  Objednával som ako som videl na FB ze uz v predaji. Bol som zvedavy ci je naozaj tak dobry ako sa vravelo o nom.
  No, poviem vám, tote je popri Fan Nall, Drum a Cumel ktory si budem dávat do kosíka pri kazdej objednávke. Mne osobne pripomína Fan Nell, len je to vyraznejsie! Je to fakt super macerát! Smelo mozem odporucit kazdemu, kto by si chcel zaspomínat na cigaretovu chut.

 2. lukas.67 (ověřený vlastník)

  Tak toto je momentálně můj nejoblíbenější tabáček, no to je vlastně i javan, burley atd :D…
  Má výrazně tabákovou chuť, která mi naprosto vyhovuje. Občas nakapu do rda spolu s jiným tabáčkem, hodí se snad ke všemu. Doporučuji

 3. Duranyk (ověřený vlastník)

  Tak přesně takovou chuť jsem od toho očekával. Kdo má rád RY4 odnože aromata, tak tohle je jejich koncentrovaný král… Nejraději jsem si ho daával ke kávě, ideál. Na celý den to pro mě nebylo, ale o to víc člověk vnímal ty chutě a těšil se na šálek kávy.

 4. vlastikdoma (ověřený vlastník)

  Vynikající produkt pro všechny nadšence čistých tabákových macerátů. Za mne jednoznačně vynikající tabákovka a já ji hodnotím plným počtem bodů 10/10 a nesouhlasím s tvrzením výrobce, že čas produktu nesvědčí, opak je pravdou, vapuji právě 15 měsíců starý liquid (10% 1,5 mg 50/50) a vrním u toho blahem!!! To se Ti Ondro fakt povedlo!!!

 5. hilu (ověřený vlastník)

  Po ochutnání první lahvičky jsem si objednala 3ks Orientu. To asi mluví za vše ?.

  Ale po pořádku. Každý má sice jinou kombinaci chuťových pohárků, ovšem shodneme se na tom, že každý rozpozná rozdíly mezi sladkou, slanou, kyselou a hořkou chutí. A NEJEN TO. Dokonce každý dokáže ROZLIŠIT mezi intenzivní a mdlou chutí, ostrou a hladkou, suchou a šťavnatou apod. PROTO mi připadá naprosto nedostatečné psát v recenzích PRO OSTATNÍ pouze zda chutná či nechutná, zda je to super nebo ne. Mnohem užitečnější informace je to, co opravdu pomůže druhým s výběrem.

  Když lidé píšou recenze, popíšou svůj zážitek, který nikdo další nemůže zažít přes kopírák, protože nejen chutě ale všechny fyzické smysly jsou originál. Když lidé pak čtou recenze, tak očekávají stejný zážitek přes kopírák A ONO JE TO JINAK…

  Takže:

  Mícháno 60% PG, do 85ml báze, 4mg, 2ml farmaceutické Vvody. Tank KayfunV5, Kanthal Clapton, 6xOt., 0,95ohm. Ochutnávka druhý den a další dny, rozdíl minimální i po 3 měsících.

  Orient má v sobě mírnou pikantnost, která připomíná špetku např. pepře, což zvedá VÝRAZNĚJŠÍ chuť (podobně jako u jídla). Na druhou stranu je zmírněná minimální nasládlostí, která nepřekáží. Zajímavé je, že i přesto je hladký (nikoliv krémový).
  Jednoznačně tabáková chuť, kterou každý bafák či kuřák pozná v tabákovkách, se projeví MNOHONÁSOBNĚ VÍCE ve směsi.

  Co potěšilo mně, je projev lehce zemité chuti, což v překladu znamená, že tady není nic kyselého, ani jiného, co by odvádělo pozornost od jednoznačného tabáku. Samotný mi nepřipadá příliš výrazný, ovšem u mně je laťka hodně vysoko. Když jsem ho smíchala s Burley a Javan Lux (po třetinách), tak to nejdříve působilo podobně. Když jsem si potáhla asi po 2 hodinách, po chodníku směrem do prodejny E-liquid.shopu, kde jsem slíbila ochutnávku, tak mně ten mix doslova zastavil a ohromil. Málem jsem dosedla na patník a užívala si to.

  Klukovi v prodejně se po ochutnání rozsvítily oči a řekl, že toto rozhodně objedná pro sebe i pro tátu (zvlášť i dohromady ?).

  V každém případě, z těchto 3 v mixu, je nejvýraznější a dokáže směs umocnit. Trošku má až nádech ve stylu doutníků, ve své jemné dřevité dochuti (což mně hodně potěšilo). Ale není suchý.

  A co je ještě důležité, že u Orientu rozhodně poznáte, že je to koncentrovaný macerát. Což může někdo využít k tomu, že přidá více báze a namíchá tak větší množství. Pro mně to naopak znamená méně báze a dostat z něj chuť, která ve směsi pomůže namíchat silnější nesuchý doutník.

  Vynikající výsledek, o to více, o co jste při míchání důkladnější (ve všem). Vyplatí se to, pokud si chcete vrnět blahem z požitku.

  Ondro, skvělá práce, děkuji ❤️

Přidat recenzi