Zlatý viržinský

175 

Autentická chuť skvělého a velmi oblíbeného holandského tabáku Golden Virginia. Výrazně kořeněný, ale sladký a příjemný hned po namíchání.

Poslechněte si bezprostřední reakci vapera při první ochutnávce. :)

 

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje – dá se hned, ale po čtrnácti dnech bude určitě lepší.
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

15 skladem

Popis

Proslulý holandský cigaretový tabák Golden Virginia Original je světle hnědá tabáková směs složená z několika odrůd viržinských tabáků nejvyšší kvality.

Extrakt z tohoto tabáku je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Je absolutně bez přísad a proto nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Chuť ovlivňuje pouze jeho předloha, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – rodina a nejbližší okolí kuřáka/vapera ji bude hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou. Nepotřebuje zrání!

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

6 recenzí Zlatý viržinský

 1. toxiccz (ověřený vlastník)

  Další tabáček, který jsem měl možnost i kouřit a mohu doporučit i jako aroma. Původně jsem myslel, že budu mít na celodenní vaping Javaanse 1/4 (který mi jako tabák chutnal více), ale pro vaping mi více chutná tahle Virginie. Hodnotím 9/10.

 2. vlastikdoma (ověřený vlastník)

  Dneska jsem ochutnal 10 týdnů starý VIRŽÍNSKÝ a je to další dobrota z dílny Ondřeje. Ten jeho popis sedí. Kdo má rád sladké tabáčky, bude spokojený stejně jako já a proto jej doporučuji vyzkoušet hlavně všem, co mají rádi čistou autentickou tabákovou chuť a rozhodně není na škodu nechat ho déle uležet.
  Za 100 Kč namícháte 100 ml skvělé tabákovky – kde jinde něco podobného najdete, než u našeho českého mistra macerace.

  Hodnotím s ohledem na cenu plným počtem bodů 10/10.

 3. vapelevice (ověřený vlastník)

  Nič lepšieho som ešte nemal. Teším sa na ďalšie kúsky. Veľmi dobré. Super!

 4. Karlaz

  Vyzkouším nějaký produkt a říkám si “ jo tohle se Ondrovi povedlo je to dokonalé tohle bude můj tip“ tak tohle vážení je můj čtvrtý top. Sladký, chutný, dá se celý den vapovat. Časem to chci zkusit kombinaci některých tabáku a tenhle skvost bude úžasný základ.

 5. Sustr.jan23 (ověřený vlastník)

  Tento tabáček mám snad nejraději. Spolu s Cumlem a Samem jsou to moje srdcovky. Za léta vapingu jsem nenašel nic lepšího, než Ondrovy tabáčky. Kdo má rád lehce nasládlé, jemné a hlavně autentické tabáky bez chemických „ocásků“ a nechce se po pár dnech převapovat, doporučuji vyzkoušet. Tyto tabáčky se mi snad nikdy neomrzí.

 6. p.pedro8144

  Mal som možnosť ho ochutnať od známeho, ktorý tu pravidelne nakupuje a musím povedať,že naozaj výborné a verné.

Přidat recenzi