Perique

175 

Čistý, silný a výrazně kořeněný Perique je skutečnou legendou mezi tabáky. Jeho výjimečnost je dána přísně střeženým tajemstvím, které zahaluje postup výroby. Záhadná receptura nikdy neopustila americký stát Louisiana, takže ať na něj narazíte kdekoliv ve světě a pod hlavičkou kteréhokoliv výrobce, pokud tabák nese název Perique, pochází vždy a jedině právě odsud.

Hledáte tabáček k pivu? Našli jste.

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje – dá se hned. Dlouhé zrání se nedoporučuje.
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit max na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

6 skladem

Popis

Tabák Perique své typické a výjimečné vlastnosti získává lisováním a následnou fermentací ve zvláštním „nálevu“ s přísadami podle přísně utajované receptury, a to výhradně v americkém státě Louisiana.

Extrakt je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Specifickou chuť tabáku neovlivnily žádné chemické přísady, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – pokud ji nejbližší okolí kuřáka/vapera vůbec zaznamená, bude ji hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Nepotřebuje zrání!

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

2 recenze Perique

  1. Duranyk (ověřený vlastník)

    Velmi kořeněný extrakt, plná chuť, po namícháni jsem se bál ochutnat, vůně byla velmi agresivní ne moc příjemná… Ale po nalití do tanku a prvním potahu jsem velmi rychle změnil názor. Velmi různorodá exploze v puse. Na celý den to určitě není, vhodné pro relax chvíle s dobrým cappuccinem.

  2. Petr (ověřený vlastník)

    Osobně k tomuto tabáku napíšu jen toliko. Dlouho jsem název Perique vůbec neregistroval a netušil co je zač. Vzal jsem ho ze zvědavosti abych měl všechny druhy tabáků a mohl časem míchat směs hotových vyzrálých tabáků. Ano zatím jsem se k tomu nedostal neb jsem za A líný a za B mám rýmu a necítím nic a chuť je pošroumaná. Ale než přišlo nachlazení (ano nemám nejsmrtejnější nemoc na planetě Covid), tak jsem jako všechny tabáky ochutnal. Prostě si dám kapku tabáku na hřbet ruky a olíznu. Upřímně jsem byl skoro šokovaný jak dobře tenhle tabák chutná a voní. Kdybych byl čuně, tak tam nedám nikotin a budu to chlastat. ? Takže zhruba tak. Zrání je jako u každého tabáku. Nejlepší je jako guláš poslední kapka, ale i ta první je skvělá. Doporučuji zkusit všechny druhy od Ondřej Hrčiak, protože jsou výborné všechny jak single tak mix, pokud není úplně dle chuti soudruha.
    Klasická ráda na závěr, když Vám něco není úplně echt, řízněte to s Viržínkou a sjedete to jako boby kopec. Dobrou chuť. ?

Přidat recenzi