Cumel – ten s velbloudem

150 

Autentická chuť jedinečné směsi vybraných tabáků Virginia, Burley a Orient, to je tabák s velbloudem. Nasládlý, nevtíravý, příjemný na celodenní vaping.

Poslechněte si bezprostřední reakci vapera při první ochutnávce. :)

 

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

25 skladem

Popis

Legendární tabák s velbloudem je složen z vybraných tabáků Virginia, Burley a Orient. A že je to skutečná dobrota není asi potřeba zdůrazňovat.

Extrakt z tohoto oblíbeného tabáku je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Je absolutně bez přísad a proto nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Chuť ovlivňuje pouze jeho předloha, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – rodina a nejbližší okolí kuřáka/vapera ji bude hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou. Nepotřebuje zrání!

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

18 recenzí Cumel – ten s velbloudem

 1. vlastikdoma (ověřený vlastník)

  Příjemná nasládlá tabáková chuť bez jakýchkoliv hořkých tónů a pachutí, Chutná mi ihned po namíchání, velice povedená směska. Míchal jsem na 10% do báze 1,5mg VG/PG a je to první příchuť, kterou nebudu používat jako tabákovou bázi a nosič, ale jako samotný liquid. Všem milovníkům tabáčků doporučuji k vyzkoušení.

 2. antonyyy (ověřený vlastník)

  Vyhledávám jen tabákovky, na tohle můžu říct jen VAUUU. Vřele doporučuji!

 3. erha1 (ověřený vlastník)

  Jako milovník těžkých, tmavých, aromatických tabáků jsem jej vlastně vzal jen ze zvědavosti. Jen proto, že má být jeden z nejprodávanějších tabáčků. Namíchal jsem, ochutnal a hned jej zavrhl. Prostě mi nechutnal. Dnes je to cca 14 dní, co mi odpočíval, a tak jsem jej opět zkusil. Wau )). Nejsem žádný recenzent, ani nemám potřebné chuťové buňky, abych tady psal co všechno v něm cítím. Napíšu jen, že je to úplně něco jiného než první den. Je lehce nasládlý, jemný a a a a prostě parádní tabáček na celý den, taky ho celý den jedu a nemám potřebu měnit. Tenhle tabáček mě hodně překvapil a jsem rád, že jsem mu dal šanci. Vlastik psal, že se dá hned, no za mě potřebuje chvíli ležet. Po 14 dnech mu dávám 10/10.

 4. misobrna4

  Super na mtl, ale odporúčam odležať aspoň týždeň. Skvelé spojenie horkosti a sladkosti tabaku… Tento tabak by som nazval fajčivo pre starších.

 5. XXX (ověřený vlastník)

  Přestávám asi již být objektivní. Po dlouhé době od objednávky jsem se včera konečně dokopal si Cumel namíchat. Míchal jsem do báze 50/50 3mg nic. Po zatřepání jsem okamžitě zkusil přes můj velmi oblíbený RDA FeV BF1, spirála 2,5 mm SS316L, vata Wick. A zase jsem byl okamžitě tak mile překvapen, že jsem si ho dnes rovnou vzal sebou a vesele si BF1 zakapávám. Není zaleželý ale je vidět že nepotřebuje ale věřím, že po nějaké době bude ještě lepší. A co cítím? Lehce nahořklo-sladký tabák ve kterém se mi lehce promítají oříšky a sladkost jak kdyby vzdáleně vanilce. V puse nechává pocit skoro až opravdové cigarety, ale necítím žádný smrad, spíš jenom ten pocit. Bývalým kuřákům vřele doporučuji, skvělý to macerát !!!

 6. Fed Boj (ověřený vlastník)

  Jeho Tabacek (Ondrovy maceraty):

  Važeni přátelé dobrého vapingu. Jak jistě všichni víme, před časem se v naší domovské kotlině objevila značka tabákových macerátů Můj tabáček z dílny Ondry Hrčiaka.
  Po delším testování macerátů italské firmy LaTabaccheria, jsem se konečné rozhodl pro porovnání objednat a namíchat první 2 kousky od Ondry. Prvním byla 3/4 Javaanse a druhým Černý bar.
  Černý bar mi chutnal okamžite po namíchání. 3/4 Jaavy byla překvapivě nevýrazná. Obě na 10%. Po týdnu Černý bar získával na síle a chuti a ta 3/4 Jaavy stále nic. Odložil jsem je tedy do šuplíčku na dobu neurčitou. Minulý týden jsem okusil po 3ech měsících od namíchání a musím teda klobouk smeknout. Chuť je přesné taková, jakou očekáváte od černých silných cigaretových tabáků. Ale hlavně je to čistá chuť tabáčku bez hoření a spáleného papírku. Přesvědčilo mě to k pořízení dalších macerátů od této české firmičky. Takže jsem včera namíchal o5 na 10% „ten s velbloudem“ „ten se lvem“ a Čistý bar. Za týden určitě ochutnám a za 3 měsíce se budu těšit na uzrálé určitě vynikající tabákovky.
  Takže se nestyďte a objednávejte určitě budete spokojeni.

 7. marketamanaskova (ověřený vlastník)

  Příjemný jemny tabacek. Ovšem 2dny odlezeni je málo. Těším se na něj za pár dní. Chuťově je pecka, jen pro mě málo výrazný. Takže čas ukáže, případně příště budu míchat na více procent. Opět ale parádní práce, palec hore.

 8. stark.mike11 (ověřený vlastník)

  Hned ako prisiel som namiesal a musel som otestovat. Jemne nasladly, ale taky nevtieravy tabak, po tyzdni je este lepsi a som zvedavy, aky bude po 14 dnoch. Za mna 10/10.

 9. rotor_ad (ověřený vlastník)

  Není potřeba zrání (ovšem netvrdím, že zrání nepomůže), chuť je prostě výborná, nasládlá, jemná, nevtíravá, která prostě dostojí svého jména CUMEL. Doporučuji.

 10. Honzál (ověřený vlastník)

  Super, na celodenní vaping ideál

 11. zoublu (ověřený vlastník)

  Pro mne jsou organické tabákovky relativně novinka, ale jsem velice příjemně překvapen. Cumel je lehký, nasládlý a vhodný pro celodenní bafání. Opravdu doporučuji!

 12. ztomikz (ověřený vlastník)

  Už jsem myslel, že nenajdu opravdovou cigaretovou příchuť, toto je pecka. Věřím, že už nebude problém s cigaret přejít na vaping. Ještě mám namíchaný zlatý list a fan nell a věřím že to bude stejně luxusní Díky a jsem rád, že jsem tento shop objevil Určitě Cumel doporučuji.

 13. Karlaz

  Bylo toho tady řečeno moc, tak se pokusím o to, co tu nezaznělo. Vapuju strašně rád, hlavně ovoce, dezerty apod., ale mé okolí si stěžovalo, že „to smrdí“ (vaping nesmrdí, ale voní), vzal jsem Cumel, foukl to a… a nic… Jemná vůně, nikomu to nevadí, což je obrovské plus. Cumel je prostě cigaretový tabák, takže když jsem si po jídle dal, tak mi to připomnělo časy, kdy jsem kouřil klasické cigarety. Je to cigáro bez spáleniny a zápachu. To je prostě geniální! Být výrobcem, tak si nechám Cumel zarámovat do zlatého rámečku a dal bych ho vystavit na obdiv. Protože milá komunito, tady je hodně co obdivovat.

 14. miraaugusta (ověřený vlastník)

  Dnes jsem poprvé zkusil CUMEL a opravdu jsem čuměl. Na čich jsem nic necítil, ale po namíchání a prvním potáhnutí jsem si sedl a vnímal ty chutě bez mluvení. Pak jsem řekl „to je opravdu tabák“. Zkusil jsem ihned po namíchání a uvidím třeba po týdnu. Konečně něco, co je opravdu tabák. Určitě zas objednám. Je to něco, co jsem hledal. Děkuji.

 15. kukan.ric (ověřený vlastník)

  Toto je topka, jemne nasladle, citit tam orient a koncovka ako pyro, super.

 16. Sustr.jan23 (ověřený vlastník)

  Za mně naprosto parádní, ničím nezkažená jemná nasládlá tabáková chuť, ideální na daily vaping. Čím častěji vapuju cumel, tím méně se vracím k syntetickým příchutím. Objednávám znovu, a jdu s chutí vyzkoušet další tabáčky. ??

 17. jar.ku.90 (ověřený vlastník)

  Jemný a přitom intenzivní tabák který se dá „cumlat“ celý den. Osobně si do něj přidávám trochu pistácie nebo meruňky a tak nějak nemůžu přestat… Mňam ?

 18. honza28 (ověřený vlastník)

  Ahoj, mockrát děkuji, úžasná tabákovka. Nic lepšího jsem ještě nevapoval a to zkouším první produkt.

Přidat recenzi