Javan 3/4 (Tembaco)

150 

Autentická chuť jednoho z nejsilnějších tabáků na našem trhu. Specifická chuť černého uzeného tabáku, který není pro každého, ale mnohý mu propadl a mnohý vaper ho coby bývalý kuřák postrádá… Už nemusí! Je tady – Javaanse Jongens Tembaco. Pro vapery, kteří si chtějí vychutnat pravou chuť tabáku bez aromatických přísad.

Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Obsah: 10 ml
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Doba zrání: nepotřebuje
Ředit na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

20 skladem

Popis

Extrakt z tohoto vynikajícího tabáku je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Je absolutně bez přísad a proto nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Chuť ovlivňuje pouze jeho nepřekonatelná předloha, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – rodina a nejbližší okolí kuřáka/vapera ji bude hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

9 recenzí Javan 3/4 (Tembaco)

 1. eriksimon75 (ověřený vlastník)

  Príjemná tabaková chuť, bez vedľajších príchutí. Z Javanov pre mňa najlepší.

 2. erha1 (ověřený vlastník)

  Tembaco nezklamal. Opět identická chuť samotného tabáčku. Výraznější chuť jakou mají tmavé tabáky. U mě je na druhém místě i když mu dávám 10/10, a to jen proto, že tmavému Van Nelle jsem dal 15/10 ))). Tyhle 2 tabáčky můžu celodenně a k pivku zatím nevím o ničem lepším.

 3. toxiccz (ověřený vlastník)

  Toto je bomba. Tento tabák byl můj oblíbený v době, kdy jsem ještě kouřil, a toto aroma mě do té doby vrátilo. Jakoby jsem si čuchl k čerstvě otevřenému balíčku tabáku a potáhl si, ale bez pachuti papíru. Z těch co jsem zakoupil je TOP, takže 11/10.

 4. majo.lipka (ověřený vlastník)

  Jediná firma v Československu, ktorá dokáže vyrobiť tak kvalitné extrakty. Otestoval som už Javan, Fan Nell, Dram, Cumel a je to neskutočná super podaná chuť, je to ako klasická cigareta chuťovo, vôňou. Nenašiel som ešte ani jeden e-shop alebo kamennú predajňu, kde by ste niečo tak chuťovo kvalitné kúpili. Veľká česť výrobcovi týchto aróm a odporúčam vyskúšať každému, kto chce fakt kvalitu a hlavne za super cenu.

 5. Fed Boj (ověřený vlastník)

  Jeho Tabacek (Ondrovy maceraty):

  Važeni přátelé dobrého vapingu. Jak jistě všichni víme, před časem se v naší domovské kotlině objevila značka tabákových macerátů Můj tabáček z dílny Ondry Hrčiaka.
  Po delším testování macerátů italské firmy LaTabaccheria, jsem se konečné rozhodl pro porovnání objednat a namíchat první 2 kousky od Ondry. Prvním byla 3/4 Javaanse a druhým Černý bar.
  Černý bar mi chutnal okamžite po namíchání. 3/4 Jaavy byla překvapivě nevýrazná. Obě na 10%. Po týdnu Černý bar získával na síle a chuti a ta 3/4 Jaavy stále nic. Odložil jsem je tedy do šuplíčku na dobu neurčitou. Minulý týden jsem okusil po 3ech měsících od namíchání a musím teda klobouk smeknout. Chuť je přesné taková, jakou očekáváte od černých silných cigaretových tabáků. Ale hlavně je to čistá chuť tabáčku bez hoření a spáleného papírku. Přesvědčilo mě to k pořízení dalších macerátů od této české firmičky. Takže jsem včera namíchal o5 na 10% „ten s velbloudem“ „ten se lvem“ a Čistý bar. Za týden určitě ochutnám a za 3 měsíce se budu těšit na uzrálé určitě vynikající tabákovky.
  Takže se nestyďte a objednávejte určitě budete spokojeni.

 6. XXX (ověřený vlastník)

  Včera se u mne zastavil začínající vaper, bývalý kuřák především baleného tabáku, přijel si pro atomizér Spica Pro. Povídám, už jsem ti dával ochutnat macerát a on že vlastně ještě ne, podal jsem mu Hastur, on potáhl a povídá „Ty *ole, to je Javan!!!“ a blaženě se u toho usmál. Co na to více říct? Snad jen, kdo nezažil, nepochopí, kdo nezkusil, nezhodnotí, takže směle do toho!!! 10/10 !

 7. Sustr.jan23

  Perfektní, jemný, chutný, tak jako většina dobrot z Ondrovy dílny. Krásně jsem si zavzpomínal na doby balení si s tímto tabáčkem. Pro bývalé i současné milovníky tohoto tabáku určitě doporučuji.

 8. extremnegitary

  Ja som dostal vzorku od kamarata a vyskusal,zrazu som odpadol,uplne top,mnam. Uz nebudem ani ine veci bapovat len tabaky od muj tabacek. M 5 favoritov. Bravo majstre super praca

 9. p.krystyn (ověřený vlastník)

  Ahoj dal jsem si od můj tabáček pauzu a snažil se najít jiné tabákové liquidy ale bohužel nebo bohudík nic tak dobrého jako toto jsem nenašel a jsem s radostí opět objednal tuto dobrotu. Díky že to stále děláš.

Přidat recenzi