Někdo šíří zvěsti, že elektronické cigarety jsou nebezpečné, jiný zase šíří fámy, že nebezpečný je komplet celý vaping, dokonce snad nebezpečnější než kouření. Těmto blábolům šířeným zaměstnanci médií napříč zpravodajským světem už nikdo rozumný nevěnuje pozornost, jistá nebezpečí však vaping skrývá, jak jsem si právě znovu ověřil.

Každý zkušený vaper ví, že se o své zařízení má dobře starat, že má udržovat v čistotě atomizér a pravidelně měnit žhavící hlavu nebo vatu a spirálku a hlavně dbát na „zdraví“ akumulátoru, který by za jistých podmínek mohl uvnitř módu explodovat.

Jenže koho by napadlo, že skrytá hrozba může být i v něčem tak neškodném, jako je náústek? Mne to každopádně nenapadlo.

Jak víte, fešácký driptip proslulého kapacího atomizéru Vandy Vape Berserker MTL RDA se skládá ze dvou částí. Při hygieně atomizéru asi běžně sundáte celý driptip, vymyjete, osušíte a nasadíte zpátky. Napadlo vás vrchní ultemovou část odšroubovat a podívat se dovnitř? Ne? Zkuste to. Protože dnes ráno jsem za provozu odšrouboval ultemovou čepičku a protáhl otvor srolovaným růžkem papírového ubrousku. Měl jsem totiž najednou nepříjemný pocit a nutkání to udělat.

Chci věřit, že ocelová špona, kterou jsem našel na vatě, když jsem si potom chtěl dokápnout, je jediná na světě a že nic podobného se nemůže nikdy v životě stát. Jenže…

Ocelová špona, vytvořená vrtákem či závitníkem během procesu výroby, se v prostoru závitu pro uchycení výměnné ultemové části udržela víc než rok ode dne, kdy kompletní atomizér opustil továrnu. A teprve dnes se rozpadla a ve dvou kusech opustila svůj útulný pelíšek v závitu. I jen ta menší její část by při vdechnutí mohla způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Při vapování MTL snad podobné riziko nehrozí. Kdyby nepropadla spodem a šla horem, skončila by při nejhorším na jazyku, ale při DL vapování by mohla proletět rovnou do plic. Co by následnovalo? Okamžité prudké záchvaty kašle a bez návštěvy lékaře pravděpodobně následně zánět a kdoví…

Čína je jistě velká, krásná a ekonomicky silná země a Číňané jsou nepochybně velice schopní a šikovní lidé, ale já od nynějška před prvním použitím každého nového atomizéru z Číny rozeberu a zkontroluju náústek. Dělejte to pro jistotu taky. Tohle opravdu vdechovat nechcete.

Nejnovější články

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

jan svoboda uvodni fotka46843937502 f24a8c3b57 b