Chtělo by to něco menšího. To mě napadlo za ty roky vapování snad stokrát. Protože jsou situace, kdy nepotřebujete, nechcete nebo nemůžete s sebou tahat svoje oblíbené plnohodnotné vapovací zařízení. Jdete na pláž, na poštu, přes ulici do večerky, a nebo jdete jen vyvenčit psíka do parku a víte, že do hodiny jste zpátky. A milion dalších příležitostí, kdy se může hodit.

Cigaretka Joyetech eRoll MAC. Neodolal jsem a za tři stovky jsem ji vzal. I s nabíjecím kabelem. A byla nabitá! Takže nalít, nechat nasáknout a zkusit první potah…

Co mě šokovalo, že chuť tabáčku mi podala opravdu dobrou, na tak malinkou hlavu bych řekl až vynikající. Protože jsem čekal takové to obvyklé prd.

Do tanku se vejde jen půl mililitru liquidu, což vypadá neuspokojivě, ale zařízení má extrémně nízkou spotřebu, takže náplň vydrží na dvě nabití. A jedno nabití baterky jsou zhruba tři cigarety. Takže cca šest cigaret je jeden plný tank. Může se to samozřejmě lišit, ale hrubé počty mi říkají, že desetimililitrová lahvička liquidu dá plus mínus 120 cigaret – to je uspořených šest stovek, které kuřák vyhodí třeba za Marlbora. Oproti tomu cena toho liquidu může být 100, nebo 50 nebo i jen 8 korun, podle šikovnosti vapera. To už stojí za úvahu.

Takže samotný eRoll MAC vyjde na 300. Ani po dvou měsících používání nevím, kolik vydrží baterka cyklů, ale nová stojí 150 korun. Kolik odvapovaného množství vydrží keramická hlava taky dosud nevím, protože mi stále slouží ta původní, ale nová cartridge vyjde na 100 korun. To je zadarmo, protože…

Máte před sebou tisíc nočních kilometrů za volantem a nechcete stále sahat někam pro svůj oblíbený setup. Pořídíte si eRoll MAC a dokoupíte nabíjecí pouzdro s dalším kompletním kusem + dvěma prázdnými cartridgemi. Před cestou naplníte oblíbenými příchutěmi a můžete vyrazit. S cigaretkou mezi prsty můžete řídit úplně stejně pohodlně jako kdysi coby kuřák. Vlastně mnohem pohodlněji, protože žádný obtěžující dým, žádný popel. Když se vybije, jednou rukou vložíte do pouzdra místo té, která se právě nabíjela a pokračujete v jízdě. A tak stále dokola. Krajina ubíhá, cíl cesty se blíží, nechybí vám vůbec nic.

Slabiny: Náustek je z poměrně nepříjemného hladkého plastu a vzduchový otvor uprostřed má ostré hrany. A přívod vzduchu na boku při potahu vydává celkem hlasitý syčivý zvuk. Za normálních okolností nevadí, ale je-li všude kolem ticho, pak vadí. Po vícero rychle po sobě následujících silných potazích se hlava přehřeje a cigaretka mezi prsty začne nepříjemně pálit.

Přednosti: Snadná údržba, dlouhá životnost, extrémně nízká spotřeba liquidu, přiměřená tvorba páry, na tak malé zařízení vynikající podání chuti, vhodná na tabákovky. Je levná, malá a skladná. Není co řešit.

Závěr: Součást povinné výbavy každého bývalého kuřáka.

Cigaretka Joyetech eRoll MAC samozřejmě nemá nic společného se značkou Mac. Jen nabíjecí pouzdro svým designem nápadně připomíná elegantní MacBook Air. Viz krátké video.

Nejnovější články
 • cesnex

  Dobrý den Ondřeji,
  rád bych se zeptal – jak dlouho Vám u eRoll vydrží hlava? (cca kolik ml Vašeho Tabáčku)
  Mně totiž pody obecně vyhovují mnohem více, než velká zařízení.
  Bohužel pod IPHA ZING vydrží s Tabáčkem pár dnů, tak hledám adekvátní náhradu…
  Díky za Tabáčky a i za případnou odpověď
  Honza

  • Ondřej Hrčiak

   Zdravím, Honzo. Díky za ty díky. To je otázka, na kterou bohužel neumím odpovědět, protože většinou bafám z Dvarwa nebo Berse, ten eRoll používám skoro výhradně jen za volantem a nejezdím už zas tak často. Hlavu tam mám stále původní, asi tak tři měsíce, a pořád drží. Nešpiní, chuť stále dobrá. Čekal jsem, že ji tabáček zlikviduje po dvou třech tancích, ale ne. Potíž je, že nevím, kolikrát jsem naplnil, ale odhaduju tak desetkrát až patnáctkrát, nabíjet jsem mohl odhadem dvacetkrát až třicetkrát. Takže zatím asi 10 ml? Mrzí mne, že nemám kloudnější odpověď.

 • cejka.zdenek

  Ahoj. Řešil jsem podobný problém a velmi se mi osvědčil podík innokin gala. Výdrž baterie, životnost keramické hlavy vážně super a chuťové podání skvělé. Mohu jen doporučit.

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

mz prirucka 2vape sestava m3