Hysterie kolem smrti amerických uživatelů marihuany, kteří inhalovali co neměli, mne donutila sednout a napsat několik slov o tabáku. Protože jeho kouření, jak známo, způsobuje smrt. Není to ovšem smrt náhlá, nečekaná, překvapivá, jako tomu bylo u rychlého průběhu neznámého plicního onemocnění oněch Američanů. Ti inhalovali odpařovaný olej vitamínu E s obsahem THC a CBD, a tyto výtažky z marihuany, ať přírodní nebo syntetické, nemají s tabákem nic společného. Absolutně nic. U některých zemřelých nebo hospitalizovaných se prý prokázala přítomnost chemických protiplísňových prostředků nebo dokonce plísní samotných. Ani to nemá s tabákem nic společného. Proč to říkám? U kouření tabáku je smrt pomalá, zdlouhavá a dostavuje se po dlouhých letech či mnoha desetiletích kouření. A trvalo stovky let, než si lidé dali vůbec do souvislosti umírání a kouření. Až přišel Číňan a vyrobil elektronickou cigaretu.

V našich končinách se o tabáku ví od středověku. Ale až v devatenáctém století si ho lidé začali balit do cigaret a jsou značky, které přežily dodnes. Koho by napadlo před padesáti, sto, stopadesáti lety podezírat třeba výrobce Javaanse Jongens z toho, že prodává podřadný tabák? Nebo holandský Van Nelle? Že by nedbal na kvalitu a prodával šmejd? Tím si snad získal světovou proslulost a stálé zákazníky na několika kontinentech? Nebo rodinná značka Mac Baren, že by se na trhu udržela a úspěšně se rozvíjela tím, že produkuje nekvalitní tabák? Plný bordelu, sraček, plísní a nebo chemie?

Nikoliv. Podřadný produkt se prostě dlouhodobě neudrží. Možná rok, možná pět, nebo i dvacet, ale ne sto nebo dvě stě let. A rozhodně ne celosvětově. Lokálně můžete zákazníky oblbnout třeba nízkou cenou. Celosvětovou proslulost si ale získáte jen kvalitou! A ztratit popularitu a vlastně i po staletí budovanou důvěru zákazníků pak už prostě nemůžete. Vyrábíte jen to, čemu stoprocentně věříte.

Nebavíme se o cigaretách, bavíme se o tabáku.

Samozřejmě, že tabák prochází kontrolou. Ne jednou, ale v podstatě nepřetržitě. Už semínka se kontrolují, jestli jsou vhodná pro výsadbu. Každá rostlina je trvale pod kontrolou, od malé sazenice až po tu plně vzrostlou. Dozrávající listy jsou kontrolovány během sklizně i po ní. Kontrola probíhá během sušení a úpravy listů. Kontroluje se před balením do přepravy od pěstitelů k výrobcům, protože pěstitel si nemůže dovolit prodat šmejd, aby nezkrachoval. Zpracovatel nechce šmejd! Kontroluje se po vybalení a v podstatě trvale během samotného procesu výroby. Kontroluje se před zabalením a expedicí na trh. Kontrolují ho pěstitelé, zpracovatelé i dozorující orgány.

Všichni vědí, že kouření zabíjí, ale tabák je lukrativní komodita a stále oblíbený produkt. Výrobci nechtějí nikoho otrávit ani znechutit ani odradit od kouření. Chtějí trvalé příjmy za svoje prvotřídní zboží.

Řeč je totiž o prvotřídních značkách. O drahém a špičkovém zboží.

Můj tabáček vznikl na tomto základu a jeho filozofie je jedinečná v tom, že bývalým kuřákům nabízí požitek z tabáku, aniž by museli nutně kouřit a inhalovat tak spaliny z hoření, včetně těch životu nejnebezpečnějších jako je dehet, oxid uhelnatý, kyanovodík a podobně. A to dokonce požitek z konkrétních značek, které kouřívali jako kuřáci. Javaanse Jongens, Gauloises, Samson, Mac Baren, Drum, Van Nelle, to skutečně nejsou podřadné a levné sajrajty. Jsou to pojmy! Nejkvalitnější z kvalitních, nejlepší z nejlepších. Mnohé dokonce v bio kvalitě. Galaxie v Andromedě možná lepší mají, ale planeta Země už lepší prostě vyprodukovat neumí.

Z takového tabáku vzniká Můj tabáček, jehož popularitu a snad už i jakýsi věhlas budují sami jeho uživatelé nejen v československém prostoru, ale i v zahraničí, za což jim patří můj velký dík.

Naopak jen idiot si může myslet, že ze vzduchotěsného paklíku drahého tabáku na něj za nemalé peníze nakonec vypadne chumáč plísně. A jen nepřejícný a zfanatizovaný ignorant může šířit po českém internetu zvěsti, že Můj tabáček se právě z takových chumáčů plísně vyrábí.

Můj tabáček není nic než tabákový extrakt v propylenglykolu.

Pozor: Obsahuje notnou dávku nadšení, poměrně hodně snahy, mraky času a přiměřenou špetku radosti.

Dobrou chuť. O.

Foto: Wisconsin Department of Natural Resources on Visual hunt / CC BY-ND

 

Nejnovější články

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

46843937502 f24a8c3b57 beliquidshop olomouc