Skončilo období tápání a pochybností. Pro mnohé z vás, kteří jste možná ne úplně věřili tomu, že tabákový macerát (a nebo jakýkoliv macerát) neobsahuje nic, co obsahovat nemá. Klid a jistotu nakonec potřebujeme všichni, tedy i ti, kteří věříme. Tak tady je, dlouho očekávaná zpráva o zdravotní nezávadnosti.

Na tomto místě musím poděkovat šesti statečným, kteří těsně před Vánoci vykoupili speciální řadu Donátor a přispěli tak finančně na testování. Byla to oběť, ale snad jim přinesla i radost v podobě raritní příchutě, protože „co kus, to originál“ nebyl marketingový slogan, ale fakt. Každou lahvičku jsem míchal zvlášť pro každého frajera, a doufal jsem, že se trefím alespoň vzdáleně do jeho chutí.

Ti frajeři jsou: Ondřej Székely, Bohumil Janík, Roman Lang, Jiří Hájek, Jan Smejkal a Petr Pěch.

Pánové, ještě jednou velký dík.

A poděkovat musím i Opičákovi Štěpánovi. Nebýt toho, že mi poskytl konkrétní telefonní číslo na konkrétní osobu v konkrétní laboratoři, ještě teď bych kroužil po VŠCHT a trefoval se zas a znovu těsně vedle. Díky, Štěpáne.

Testovanými vzorky byly první tři neochucené tabákovky z chystané řady SHAKE & VAPE, které bych rád co nejdříve uvedl na pulty prodejen. Jedná se o směsi vytvořené z čistých tabáčků Virginia, Burley, Orient, Latakia, Perique a Kentucky – Kentucky je novinka, všechny ostatní jsou stálice v nabídce, takže kdo má zájem namíchat si vlastní směs, chutě do toho.

No a tady jsou screeny předmětné zprávy z Ústavu analytické chemie VŠCHT. Odkaz na kompletní zprávu ve formátu PDF ke stažení je ZDE.

Pro úplnost dodám, že obsažený nikotin je tzv.  zbytkový nikotin v množství cca 0,11 %.

 

muj tabacek zprava o analyze 1

muj tabacek zprava o analyze 2

muj tabacek zprava o analyze 3

muj tabacek zprava o analyze 4

Nejnovější články

Zanechat komentář

Rychlý kontakt

Tento formulář použijte v případě, že máte dotaz nebo speciání přání.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt
0

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání

symboly2slavo