Sam – ten se lvem

175 

Jeden z nejpopulárnějších holandských tabáků – mimo jiné i proto, že neobsahuje žádná dochucovadla či chemické složky, které by jeho chuť jakkoliv ovlivnily. Vychutnejte si jeho autentickou kořeněnou chuť, která je dána jen a pouze skvěle vyváženým podílem té nejlepší světlé Virginie a tmavého uzeného Kentucky.

Poslechněte si bezprostřední reakci vapera při první ochutnávce. :)

 

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

5 skladem

Popis

SAMSON Original Blend je u nás ze záhadných důvodů nesehnatelný, ale celoevropsky je rozhodně jedním z nejoblíbenějších. Ve prospěch této vynikající směsi světlé Virginie a tmavého Kentucky mluví i fakt, že během procesu výroby se nevyužívá dochucovadel a jiných chemických složek, které by mohly ovlivnit přirozenou kořeněnou chuť.

Extrakt z tohoto vynikajícího tabáku je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Je absolutně bez přísad a proto nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Chuť ovlivňuje pouze jeho nepřekonatelná předloha. Vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – pokud ji rodina a nejbližší okolí kuřáka/vapera vůbec zaznamená, bude ji hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

9 recenzí Sam – ten se lvem

 1. Fed Boj (ověřený vlastník)

  Jeho Tabacek (Ondrovy maceraty):

  Važeni přátelé dobrého vapingu. Jak jistě všichni víme, před časem se v naší domovské kotlině objevila značka tabákových macerátů Můj tabáček z dílny Ondry Hrčiaka.
  Po delším testování macerátů italské firmy LaTabaccheria, jsem se konečné rozhodl pro porovnání objednat a namíchat první 2 kousky od Ondry. Prvním byla 3/4 Javaanse a druhým Černý bar.
  Černý bar mi chutnal okamžite po namíchání. 3/4 Jaavy byla překvapivě nevýrazná. Obě na 10%. Po týdnu Černý bar získával na síle a chuti a ta 3/4 Jaavy stále nic. Odložil jsem je tedy do šuplíčku na dobu neurčitou. Minulý týden jsem okusil po 3ech měsících od namíchání a musím teda klobouk smeknout. Chuť je přesné taková, jakou očekáváte od černých silných cigaretových tabáků. Ale hlavně je to čistá chuť tabáčku bez hoření a spáleného papírku. Přesvědčilo mě to k pořízení dalších macerátů od této české firmičky. Takže jsem včera namíchal o5 na 10% „ten s velbloudem“ „ten se lvem“ a Čistý bar. Za týden určitě ochutnám a za 3 měsíce se budu těšit na uzrálé určitě vynikající tabákovky.
  Takže se nestyďte a objednávejte určitě budete spokojeni.

 2. Petr (ověřený vlastník)

  Sam byl součástí mě další várky objednávky. Tohle je dle mě středně silný tabák, jeho chuť je široká a středně výrazná. Je jemně nasládlý, ale ne sladký. Velmi doporučuji, tohle se dá bez problémů bafat celý den. Dobrou chuť.

 3. vlastikdoma (ověřený vlastník)

  Sam je další perla, která se objevila v nabídce našeho nejlepšího maceračního guru. Již po týdnu je prostě skvělý, příjemná sladká chuť tabáku bez jakýchkoliv nežádoucích pachutí. Kdo si oblíbil Cumel nebo zlatou viržínku bude spokojený i se Samem, kterého v současnosti pasuji do role mého favorita z nabídky Ondřejových tabáčků.

 4. ondruskaviktor

  Tento tabak hodnotím ako stred medzi virginia / burley, nie je ani prilíš silny ani stred, chuťovo je tak vyšší stred. Každpádne opäť výborná chuť. 10/10

 5. Duranyk (ověřený vlastník)

  Tohle je tabák na celodenní vaping, ničím výrazně nevystupuje z řady, tento extrakt doporučuji k experimentům s dalšími (já dostal vanilku a lískový oříšek, velmi věrná chuť, která mi nepřipadla tak agresivní jako u jiných), obojí se velmi k sobě hodilo.

 6. milan.papez (ověřený vlastník)

  Tento tabák byl součástí mojí první objednávky. Musím říci, že mě jeho chuť velice mile překvapila. Dovedu si představit tento tabák na celodenní vapování. Hodnotím 10/10.

 7. dkvapeshop (ověřený vlastník)

  Zatím jsem zde objednával jenom jednou, ale z tabáků, které jsem objednal je tenhle pro mně vítěz. Těžké rozhodováni

 8. kukan.ric (ověřený vlastník)

  Ondra to vie, je to ine ako velke znacky, vyskusal som prvy raz, fakt fajne, vynikajuce.

 9. Sustr.jan23 (ověřený vlastník)

  Výborná jemná chuť. Další z lahodných tabáků z Ondrovy dílny. Určitě je vhodný na all day vaping, a nemohu jinak, než opět doporučit každému, kdo nechce vapovat syntetiku, a chce zažít něco víc. ?

Přidat recenzi