Black Cavendish

175 

Tabáček, na který se dlouho čekalo… Čistý, přírodní 100% Black Cavendish pro takové to poklidné večerní bafání. Vhodný i do směsi v kombinaci s Viržinií nebo kterýmkoliv jiným tabáčkem z kategorie „Pure“.

Obsah: 10 ml
Doba zrání: nepotřebuje – dá se hned. Dlouhé zrání se nedoporučuje.
Složení: propylenglykol, tabákový extrakt.
Balení: skleněná lahvička, uzávěr s pojistným kroužkem.
Ředit max na 10 %, podrobnosti v záložce „Návod“

25 skladem

Popis

Black Cavendish je aromatický a velmi výrazný dýmkový tabák vhodný k míchání vlastních směsí v kombinaci s ostatními tabáčky z kategorie Pure nebo Pipe.

Extrakt je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Specifickou chuť tabáku neovlivnily žádné chemické přísady, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – pokud ji nejbližší okolí kuřáka/vapera vůbec zaznamená, bude ji hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Nepotřebuje zrání!

Upozornění

Nejedná se o náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 100 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 2 mg/ml)

Do 100 ml lahvičky nalij 10 ml příchutě, vlij lahvičku nikotinového boosteru VG MAX 20 mg/ml (100 % VG) a dolij 80 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Pokud chceš použít rovnou celou lahvičku příchutě, potřebuješ 100 ml lahvičku. Použít můžeš skleněné lahvičky s pipetou, které se hodí k dlouhodobému uchovávání liquidu, nebo oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky za 80 Kč/ks, když si je nezničíš a budeš je vymývat studenou vodou, můžeš je použít opakovaně.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol), naliješ do lahvičky a musíš dorovnat na poměr 50/50, takže použiješ VG MAX 20 mg (to je 100 % VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a 2 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další 2 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 8 mg. Tentokrát ale použiješ boostery FIFTY 20 mg.

Ve 100 ml lahvičce tím pádem máš nalito 50 ml (příchuť a 4 boostery). Takže doliješ 50 ml báze. Když ještě nemáš namíchanou bázi, doliješ 25 ml propylenglykolu (PG) a 25 ml glycerinu (VG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg

3 recenze Black Cavendish

 1. szityus13 (ověřený vlastník)

  Keď niekto váhal pri kúpe tochto macerátu, tak kľudne môže zabudnúť na veškerè pochybnosti. Ja som ho porovnával s Black Note Cavendish a poviem vám toto je lepšie!!! Fakt sa oplatilo čakať naň. Je to pekná robota Ondrej. Ako aj pri ostatných MT macerátoch cítiť zneho pravy tabak presne tak ako ho matka príroda stvorila. Ondrej ďakujem za tvoju námahu a obetavú prácu. Ver že čo robíš tak to robíš veľmi dobre. Len tak ďalej! Onedlho objednávam ďalšiu varku.

 2. hilu (ověřený vlastník)

  Pár let mám zamilované příchutě od LaTabaccherie Harmonium, Angeli a Demoni, Buffometto. Jelikož miluji výrazné, hutné a chuťově barevnější tabákovky až ve stylu doutníků. Díky známým okolnostem kolem LaTabaccherie, jsem dostala Tip na Můj Tabáček.
  1. volba padla na ochutnávku Black Cavendishe (můj odhad na podobnost s Harmoniem) a i když jsem jej předtím nechutnala samotný, tak tato premiéra je velmi příjemným překvapením.
  Používám KayfunV5, Kanthal Clapton, PG 60%. Namíchané večer, ochutnávka druhý den. Vůně působí lehce nasládle, ovšem při ochutnávce je vyvážená, není suchý, naopak. Čekala jsem, že bude hutnější, ovšem i přes to, že není, tak s každým potahem je líbivější. Zkusila jsem taky zkombinovat s dalšími tabákovkami a chuť Cavendishe je i v mixu krásně cítit. Když to shrnu, několik dnů jsem pečlivě prostudovávala tyto webové stránky, včetně recenzí, a mohu potvrdit, k mému překvapení, že kvalita fakt odpovídá popisům, a teď už chápu, proč jsou všichni tady tak nadšení.
  Ondřeji, smekám, klobouk dolů, je to špičková práce. Těším se na další, které jdu namíchat (Javan Lux, Burley a Orient), i když to zatím vypadá, že se mi pusa nechce odtrhnout od Cavendishe.
  Ondřeji, obrovské díky.
  Ten, kdo má rozmlsaný jazyk na tabákovky, tak mohu potvrdit, že (zatím u Cavendishe), budete vrnět blahem. Je to pro Fajnšmekry.

 3. Leon (ověřený vlastník)

  Mňam, další luxusní tabák. Trošku je tmavší, ale luxusní. Doporučuju ochutnat. Na celodenní vaping jak dělaný, a je to i pro ženy, absolutně fantastický. Kdo máte rádi tabáky, měli byste ochutnat, úžasný tabák!

Přidat recenzi