Papiroska – S&V ProPody (20/60 ml)

300 

Papiroska (v originále Папироска) je cigareta bez filtru. Víte/nevíte? :) V našem případě je to ale orientální tabáková směs určená pro pody a tovární hlavy. Macerát byl zbaven sacharózy, proto nevytváří na žhavící spirálce karamelový nápek a nezanáší vatu. Chuť přírodního tabáku, kterou si zatím mohli dopřávat jen majitelé motacích atomizérů, je tak nyní dostupná všem. Ochutnejte.

Shake & Vape longfill – 60 ml lahvička obsahuje 20 ml příchutě. Dolijte vlastní bázi s nikotinem nebo bez, zatřepte a vapujte hned, bez čekání. Nepotřebuje zrání!

Vhodné pro MTL s výsledným poměrem VG 50/PG 50.

Balení: Originál Chubby Gorilla lahvička (60ml) s pojistkou.

Obsah: 20 ml, 100% propylenglykol.

2 skladem

Popis

Papiroska je orientální směs nejlepších tabáků z Brazílie, Kuby a Sýrie.

Extrakt z tohoto vynikajícího tabáku je postupem výroby i složením srovnatelný s italskými příchutěmi La Tabaccheria. Je absolutně bez přísad a proto nečekejte dojmy jako z hořící cigarety. Chuť ovlivňuje pouze jeho nepřekonatelná předloha, vůně je jemná a spalinám z hořící cigarety na hony vzdálená – rodina a nejbližší okolí kuřáka/vapera ji těžko vůbec zaznamená a pokud ano, bude ji hodnotit jako příjemnou, sladce kořeněnou.

Upozornění

Nejedná se o hotovou náplň do elektronické cigarety. Liquid získáte teprve přidáním příslušného podílu propylenglykolu, glycerolu a případně nikotinového boosteru. Samotný extrakt nikotin neobsahuje, může však obsahovat zbytkové množství blížící se nule.

Doporučení

Vapování tabákových liquidů uspokojí kuřákovu potřebu po všech stránkách, vyžaduje však poněkud více péče a trpělivosti, než vapování syntetických liquidů. Organické extrakty totiž vzhledem k přirozené cukernatosti zanášejí spirálky a ničí vatu mnohem rychleji. Vatu je třeba měnit každý den (nebo po odvapování dejme tomu deseti mililitrů) a zároveň je potřeba propláchnout tank vodou a spirálku zbavit nečistot vyžhavením. Pokud si tedy chcete tabáček opravdu vychutnat, což patrně chcete.

Osazení atomizéru spirálkou a vatou je pro zkušeného vapera práce max na 5 minut, začátečník se o to rychleji stane zkušeným vaperem.

Atomizéry na tovární hlavy jsou pro vapování tabákových liquidů nevhodné, protože zbytečně navyšují náklady. Jste-li úplný začátečník, chtějte po svém prodejci MTL RTA nebo MTL RDTA atomizér (na ochutnávání případně kapací MTL RDA). Použít pak můžete v podstatě jakoukoliv vatu a ideálně jednoduchý tenký drát v pořizovací ceně nula nula prd. Motat se naučíte velmi rychle a za tovární hlavy ušetříte měsíčně náklady v řádu stokorun.

DL atomizéry lze samozřejmě také použít, při míchání liquidu je ale nutné zvýšit poměr extraktu z 5-10 procent nejméně na 15.

Jednoduchý návod

Příklad: 60 ml liquidu pro MTL (poměr 50 VG/50 PG, nikotin 3,5 mg/ml)

Do 60ml lahvičky přidej jeden nikotinový booster VG MAX 20 mg/ml (100% VG) a dolij 40 mililitry nulové báze 50/50. Protřepej a po několika minutách můžeš vapovat.

Na míchání není nic složitého.

Kup litr propylenglykolu a litr glycerinu, smícháním půl na půl ve třetí čisté litrové láhvi získáš bázi 50/50, zbytek si nech jako čisté PG a čisté VG. Může se hodit do budoucna.

Fichema báze je k dostání tady: https://fichema.cz/13-baze. Když ji dneska objednáš, za tři dny to máš doma a vydrží ti to na hodně, hodně dlouho.

Tabáček je 100 % PG (propylenglykol – PG), na poměr 50/50 je třeba dorovnat VG (Glycerol), k tomu poslouží VG MAX 20 mg (100% VG).

Tím máš v lahvičce poměr 50/50 a zhruba 3,5 mg ml nikotinu. Podle toho, kolik chceš výsledného nikotinu, naliješ další lahvičky, s každou lahvičkou ti přibudou další zhruba 3,5 mg. Takže přiliješ 3, pokud chceš mít výsledek 10 mg.

V 60ml lahvičce tím pádem máš nalito 40 ml (příchuť a 3 boostery). Takže doliješ 20 ml propylenglykolu (PG), výsledek je stále 50/50. Zamícháš, až vyprchají bublinky, to je za pár minut, můžeš vapovat.

Oblíbené a kvalitní Chubby Gorilla lahvičky stačí vymýt studenou vodou a dají se použít opakovaně. Jako nová náplň dobře poslouží koncentrované příchutě v 10ml lahvičkách. Protože ale v původní 60ml SaV byla příchuť naředěná, pro snadnější míchání by možná bylo vhodné snížit při novém plnění obsah lahvičky z 60 na 50 ml, příchuť tak vydrží na dvě naplnění – dvakrát 5 ml pro výsledných dvakrát 50 ml liquidu. Takto doplněný a namíchaný liquid výrazně výhodnější variantou oproti původní SaV verzi.

Dobrou chuť.

Další informace

Hmotnost 0,05 kg
Tabáková směs

Cigareta, přírodní tabáková směs, Cigareta, ochucená tabáková směs, Dýmka, přírodní tabáková směs, Dýmka, ochucená tabáková směs, Doutník, přírodní tabáková směs

2 recenze Papiroska – S&V ProPody (20/60 ml)

 1. Petr (ověřený vlastník)

  Tak jsem se těšil na čistou verzi těchto macerátů a dočkal jsem se. Očekávání bylo velké, ale netušil jsem, že výsledek bude ještě lepší.
  Jelikož jsem zvyklý míchat tyhle produkty na 10%, tak jsem i tento čistý produkt namíchal na 10% rovnou do decovky místo do originální lahvičky 60 ml. A protože moje zkušenosti s tabáky a atomizery říká, že jestli chceš vědět jak to opravdu chutná, tak jediné starý dobrý Doggy 2K16. Jsem zvyklý maceráty nechávat zrát. Tento jsem namíchal a hned musel zkusit. Parádní jemná tabáková směs. Žádná složka nebojuje o vítězství, prostě skvělá kombinace. Nevím jak to výrobce dělá, ale dělá to perfektně.
  Jsem od přírody líný měnit vatu každý den či dva a to v této verzi nehrozí, takže dvěmi slovy uživatelská paráda. Děkuji výrobci za jeho práci a těším se na další výrobky. 👌

 2. Patrik Vachutka (ověřený vlastník)

  Velmi zajímavá směs a trochu i překvapující. Chutná jak v ByKA, tak i Moka si s ní bravůrně poradí, každopádně..
  První týden, dva jsem měl dojem že se jedná prostě o „virginii“ lehce šmrcnutou něčím, dobrý, ale rozhodně nic nového pod sluncem.

  Po dalších týdnech nastoupila lehká čokoládovost, či kakao, což mi lehce připomínalo Sillent Hill. Po dalším týdnu se objevily kořenité tóny, lehce štiplavé, zemité, možná lehký dotek květin, sladkost minimální. Zkrátka docela zajímavé a další ukázka že i destiláty dokážou zrát, v tomhle případě k lepšímu. Směs se dá celý den a nepřejí se mi tolik jako Latakia, konkrétně tam se mi vždycky ují dřevitá složka.

  60ml akorát, mám plechovou hubu, takže potřebuju výrazné směsi.

Přidat recenzi